HAKKIMIZDA

1999 yılında, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün merkezi olan İstanbul’da kurulan İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Nizameddin AŞA liderliğinde, yönetim, denetim kurulları ve genel sekreterlik ekibi ile sektörün geleceğine ışık tutan ve yol gösteren bir kurum haline gelmiştir.

Gayrimenkul sektörünün sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de gelişmesine ve yükselmesine katkı sağlamak amacıyla, üyelerine bir çok konuda hizmet veren odamız, sektörün kanunlaşması aşamasında göstermiş olduğu özverili çalışmalar neticesinde önce “Mecburi Standartlar Tebliği”nin sonrasında ise bugünkü “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği”nin yayınlanmasında son derece önemli rol oynamıştır.

Tüm bu bilgi ve birikimle İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası olarak

Vizyonumuz; Gayrimenkul sektörünün kalitesini en üst seviyeye çıkararak, sektör temsilcileri adına adil ve şeffaf bir ortam yaratmakla birlikte son teknoloji ürünleri entegre ederek faaliyetlerini güvenilir bir şekilde yapmalarına imkân sağlamaktır.

Misyonumuz ise, hem sektör temsilcilerinin hem de tüketicilerin haklarını en iyi  şekilde temsil ederek, gayrimenkul sektörünü gelişmiş ülkeler standartlarına taşımak, gerek teknolojik gerekse eğitimsel anlamda her yeniliği sektöre entegre ederek hem ülke ekonomisine hem de sosyal ve kültürel yaşamın gelişmesine destek olmaktır.

Odamız, önümüzdeki dönemde de bu hedefler doğrultusunda sektörün gelişmesine ve büyümesine liderlik ederken, gelecek dönemde de sektör temsilcilerine ve tüketicilere gayrimenkul sektöründen en yüksek standartlar ile faydalanmalarına öncülük edecektir.